Header Image

Kezdő kishajó vezetői-vitorlás tanfolyam és vizsga

Tanfolyamunkon megszerezhető vitorlás jogosítvány / képesítés az Európai országokban használható.

Hajózhatunk vele folyókon, tavakon, csatornákon. Megvitorlázhatjuk akár a Garda tavat, vagy kalandozhatunk Európa más vízein is! Magyarországon a 7 méter testhosszúság feletti, 10 négyzetméter névleges vitorlafelületet meghaladó, nyilvántartásba vett vitorlás hajók vezetéséhez szükséges a kedvtelési célú vitorlás- kishajóvezetői képesítés megszerzése.

Képzési időpontok:

Távoktatás elmélet:

 • január 07- től február 06-ig. (február 07. vizsga Siófok, Hatóság)
 • február 04- től március 06-ig (március 07. vizsga Siófok Hatóság)
 • március 04-tól április 03-ig (április 04. vizsga Siófok Hatóság)
 • március 26-tól április 24-ig (április 25. vizsga Siófok Hatóság)
 • április 22-től május 22-ig (május 23. vizsga Siófok Hatóság)
 • május 20-tól június 19-ig (június 20. vizsga Siófok Hatóság)
 • június 17-től július 17-ig (július 18. vizsga Siófok Hatóság)
 • július 22-től augusztus 21-ig (augusztus 22. vizsga Siófok Hatóság)
 • augusztus 26-tól szeptember 25-ig (szeptember 26. vizsga Siófok Hatóság)
 • Elméleti vizsga kérhető még: Budapestre, Győrbe, Mohácsra, Miskolcra és Szegedre.

 


Gyakorlati oktatás:

KESZTHELY:

 • április 14-16. (péntek- vasárnap)
 • április 21-23. (péntek- vasárnap)
 • április 28-30. (péntek- vasárnap)
 • május 12-14. (péntek- vasárnap)
 • május 17-19. (szerda-péntek)
 • május 26-28. (péntek- vasárnap)
 • június 09-11. (péntek- vasárnap)
 • június 21-23. (szerda-péntek)
 • június 30- július 02. (péntek- vasárnap)
 • július 14-16. (péntek- vasárnap)
 • július 19-21. (szerda-péntek)
 • augusztus 04-06. (péntek- vasárnap)
 • augusztus 11-13. (péntek- vasárnap)
 • augusztus 23-25. (szerda-péntek)
 • szeptember 15-17. (péntek- vasárnap)
 • szeptember 22-24. (péntek- vasárnap)
 • szeptember 27-29 (szerda-péntek)
 • október 06- 08. (péntek-vasárnap)
 • október 11-13. (szerda-péntek)

BALATONFÜRED: 

 • április 21-23. (péntek- vasárnap)
 • április 28-30. (péntek- vasárnap)
 • május 19-21. (péntek- vasárnap)
 • május 26-28. (péntek- vasárnap)
 • augusztus 11-13. (péntek- vasárnap)
 • augusztus 25-27. (péntek- vasárnap)
 • szeptember 22-24. (péntek- vasárnap)
 • szeptember 29. október 01. (péntek- vasárnap)

Ára: 200.000 Ft


Az árakról részletesen az áraink menüpont alatt tudsz tájékozódni.

Jelentkezz most!

  A csillaggal jelölt mezők kitöltése, vagy a választás kötelező!
  Jelentkezésedet abban az esetben fogadja el a rendszerünk biztosan, ha a visszaigazoló e-mailt Te is megkaptad.
  Amennyiben Visszaigazoló e-mailt nem kapsz, kérjük keress minket elérhetőségeinken!

  Az elméleti és gyakorlati kezdő vitorlás tanfolyam és vitorlás vizsga menete

  FONTOS információ! Érdemes még a jelentkezés előtt átgondolni, hogy csak vitorlás, vagy vitorlás és motoros kombinált képzésbe kezdj bele, hiszen minimális ráfordítással egyben a kettőt is elvégezheted, így megspórolható a késöbbiekben egy újabb tanfolyam elvégzése, amennyiben motoros/elektromos hajóvezetői képesítést is szeretnél szerezni. A 2 típusú hajós jogosítvány egy alkalommal is megszerezhető.

   

  A kedvtelési célú vitorlás – kishajó vezetői tanfolyam elméleti oktatás online is elvégezhető

  A kedvtelési célú kezdő vitorlás tanfolyam során nem kell a gép előtt ülnöd, nincsenek kötött előadások, akkor tanulsz amikor csak szeretnél! A hajózási ismeretek tananyagot bármikor előveheted, amikor szeretnéd, vagy ráérsz.

  Tanulás a tanfolyamon: a kisebb fejezetek végén rövid tudásmérő tesztek, kérdések várnak. Amint befejezel egy nagyobb részt, – például a hajózási szabályzatot – próbavizsgákat is végezhetsz, ami szinte teljesen megegyezik egy “éles” hatósági vizsgával!

  Amennyiben ezt a programot végigcsinálod a vitorlás oktatás alatt, 99%, hogy elsőre sikeres vizsgát teszel.

   

  Elméleti vitorlás vizsga

  A 31 napos felkészülés leteltével már másnapra bejelenthetünk az elméleti hatósági vizsgára.

  Iskolánkból általában a kedvenc vizsgahelyszín: Siófok és Budapest, de ezen kívül lehetőség van még Mohácson, Győrben, Miskolcon és Szegeden is teljesíteni.

  Érdemes minél korábban, távoktatásban elvégezni a kishajó vezetői – vitorlás tanfolyam elméleti részét, mert a képesítés megszerzésének ez a nehezebb része! Amennyiben az év első részében megvan az elméleti vizsgád, akkor már felszabadultan jöhetsz a tavaszi vagy a nyári gyakorlati képzésre. Online vitorlás oktatás az elméleti tananyagra. Nem kell a gép előtt ülni, szabad időbeosztásban elvégezhető.

  A gyakorlati vizsga feltétele a sikeres elméleti vizsga megléte! A  gyakorlati vitorlás oktatás azonban  elméleti vizsga nélkül is elkezdhető.

   

  Gyakorlati képzés, tananyag:

  A Hetényi Hajósiskola a Balatonon, a két legikonikusabb városban, Keszthelyen és Balatonfüreden ad otthont a gyakorlati oktatás, vitorlás tanfolyam számára.

  Minden hónapban áprilistól októberig  szervezünk 4-6 tanfolyamot, melyek nagyobb része péntektől- vasárnapig tart a többi pedig hét közben kerül megrendezésre, hogy mindenki igényeit ki tudjuk szolgálni.

  Gyakorlati képzéseink jó hangulatban telnek, sok sporttársi barátság szövődött már nálunk, amik a mai napig is tartanak közös túrázás, versenyzés formájában.

  A gyakorlás 3 napja alatt végig a vízen vagyunk, minden nap 09.00-17.00-ig, egy óra ebédszünettel használjuk a hajókat. Büszkék vagyunk rá, hogy nálunk soha nem marad el tanfolyam, fel vagyunk készülve, bármilyen is legyen az időjárás, így szélsőséges körülmények között, haragosabb víz esetén, akár erős, viharos szélben is tudunk hajózni! A nálunk megszerzett tudás megfelelő alap, hogy mindenhol meg tudja állni a helyét!

  A gyakorlati oktatást tekintve ez egy nagyon intenzív vitorlás tanfolyam,hiszen mindössze 3 napot vesz igénybe. Hogy minél gyorsabban a kezedben legyen a vitorlás jogsi, mégis képes legyél használni a megszerzett alapos tudást. 

  Nézzük, mit is nyújtanak nálunk a vitorlás tanfolyamok:

  • hajó részei, kötelező felszerelései,
  • hajó felszerelése, motor elindítása,
  • vitorlás hajó biztonságos vezetése a legénység szakszerű instrukciókkal való ellátása, (Ha eddig nem irányítottál csapatot, akkor most ezt is megtanítjuk, hogy igazi vezető váljék belőled!),
  • kikötőből való kihajózás motor és szél használatával is,
  • szélirányok
  • vízi manőverek vitorlással (élesedés, ejtés, fordulás, halzolás),
  • vízből mentés kétféle manőverrel is,
  • horgonyzás végrehajtása,
  • behajózás a kikötőbe motorral és széllel egyaránt.

   

  Minden hajónkon szakképzett, tapasztalt oktató tartózkodik az egész vitorlás tanfolyam alatt, akitől megtanulhatod, hogy hogyan kezelj le egy nem várt eseményt is, hogy önállóan tudjál vitorlázni és magabiztosan kezeld az irányításhoz szükséges manővereket!

  Hajóinknak nem használjuk ki a teljes befogadóképességét, hogy mindenki sokat tudjon gyakorolni!

  Ha nálunk tanulsz, garantáltan ki tudsz majd vinni egy hajót önállóan a kikötőből és épségben, az utasokkal együtt révbe is fogsz érni a szabad vitorlázás után!

  Szélcsend esetén a sikeres gyakorlati vizsgához szükséges 7 darab hajós csomót tanuljuk meg készségszinten megkötni és a vizsgán lehetséges elméleti kérdéseket vesszük át a minél stabilabb tudás érdekében. És persze vadásszuk a szelet…

   

  Gyakorlati vizsga:

  A gyakorlati vizsga abban a kikötőben zajlik ahol az oktatás is volt. Így már ismert helyről indulunk és oda is térünk vissza! Ugyanazokkal a hajókkal kell vizsgázni, amivel a gyakorlat során, úgyhogy nem kell izgulni nem várt körülmények miatt. A vizsgán is – a vizsgabiztoson kívül – a hajón tartózkodik egy oktatónk, úgyhogy teljesen kontrollált, biztonságos körülmények között, megszokott környezetben zajlik le a megmérettetés!

  Tanulóink között minimális a sikertelen vizsgák száma! A gyakorlati képzés után minden lehetőség adott a kedvtelési célú kisgéphajó vezetői, vitorlás, vagy a kombinált vizsga sikeres elvégzéséhezés az engedély megszerzéséhez.

  Lelkiismeretesen csak olyan tanulónkat engedjük vizsgázni, aki teljesen fel van készülve rá! A vitorlás oktatás keretein kívül, minden vizsga előtt tartunk vizsgafelkészítő napokat, melyeken bárki szabadon, saját döntése alapján vehet részt! Célunk, hogy minden tanulónk sikeres vitorlás vizsga és jogsi tulajdonossá váljon.

  A gyakorlati vitorlás vizsga teljeskörű ügyintézését is iskolánk végzi!

   

  A vitorlás hatósági vizsga ára a következőkből áll össze:

  • elméleti vizsga díj
  • gyakorlati vizsga díj
  • hatóság által kiállított okmány díja

  Ezen kívül még egy orvosi igazolásra van szükség a háziorvostól, annak a díja adódik még hozzá a költségekhez. Ezt azért nem tüntetjük fel, mert mindenkinek más díjat állapítanak meg! A mi orvosunk 10.000 ft. ellenében állítja ki az igazolást.

  Nálunk nincsenek rejtett költségek, a fentiekben részletezett díjakon kívül nincsen extra fizetési kötelezettség, az a vitorlás tanfolyam összes költségét tartalmazza! Minden szükséges eszközt biztosítunk számodra.

  A vitorlás tanfolyam és vizsga díja: a tanfolyamot a Hetényi Hajósiskolának, a vizsgadíjat pedig a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Kft-nek (korábban Nemzeti Közlekedési Hatóság) kell megfizetni. Vitorlás képesítés esetén a vizsgadíj: 43.000 ft.

  Ezek a tanfolyamok maximum 20 méter hosszú / 12 fő befogadására alkalmas hajók irányításához ad sikeres vizsga esetén vitorlás jogosítványt.

  A hajók, amikkel oktatunk

  A vitorlás tanfolyam alatt az oktatás felhasználóbarát, remek hajókkal történik, amelyekkel könnyebbé és élvezetesebbé tesszük a tanulást.

  Manzanita I./ Manzanita II.

  A Manzanita vitorlás hajókat egy neves új- zélandi hajótervező álmodta meg és az amerikai Ocean Yachts cég gyártotta le őket. Összesesen 100 db. készült belőlük, ezért elég ritka hajónak számítanak. Érdekesen hangzó nevét a hajóstípus egy az észak- amerikai kontinensen őshonos fáról kapta.

  Mindkét hajónk 26 láb (7.8 m) hosszú és a legszélesebb pontjánál közel 3 méter széles. Tőkesúlyosak, merülésük 150 cm. Rendkívül erős és stabil hajók, melyek alkalmasak versenyzésre és túrázásra is egyaránt. Méreteiből fakadóan kiváló tanulóhajó kezdőknek, de élvezetes hajózást nyújt a már képzettebbeknek is.

  J24

  A J24-est a tervező, Rodney S. Johnstone 1975-ben a connecticuti garázsában építette meg az első egységet, a Ragtime-ot. Az 1976-ban vízre került hajó családtagokból szervezett legénységével nagyon jól szerepelt a regattákon. A neves hajóépítő cég, a Tillotson Pearson is fantáziát látott a dologban, és az amerikai építési jogokért cserébe elvállalta a hajó professzionális gyártását. Az eredmények láttán Johnstone és testvére, Bob 1977-ben létrehozták a J Boats céget, amely azóta is forgalmazza a hajót. Népszerűsége azóta is töretlen. A J/24-es osztály 1979-ben alakult meg, a Nemzetközi Vitorlásszövetség 1990-ben minősítette nemzetközi osztállyá.

  A  hajó 24 lábas, azaz 7,32 m hosszú, balsafa maggal készített, üvegszál-műgyanta kompozit építésű hajó rendkívül masszív, robusztus. Tőkesúlya 435 kg-os. Stabilitása mellett fordulékony, taktikusan vitorlázható hajó. Kis mérete ellenére – és átgondolt, erőteljes kialakítása, minőségi veretezése miatt tengeri hajózásra is alkalmas, biztonságos.

  SKIBSPLAST 4.30

  Motorosunk egy klasszikus formájú, norvég gyártmányú hajó, melynek meghajtásáról egy 90 lóerős Honda motor gondoskodik. Gyors, kényelmes és könnyű vezetni. Minden olyan manőver egyszerűen megtanulható rajta a vitorlás tanfolyam alatt, amire szükséged lesz!

  Kedvtelési célú vitorlás kishajó oktatás, amelyet már kora tavasszal elkezdhetsz az online elméleti vitorlás tanfolyam regisztrációval. A gyakorlati képzés ugyan nem kötött az elméleti vizsga meglétéhez, de nem árt, ha azzal is rendelkezel, amennyiben a szezon kezdetén már saját vitorlás jogosítvány boldog tulajdonosaként szeretnéd szelni a habokat. Mivel  a tapasztalat azt mutatja, hogy rövid időn belül a tanulók a motoros tanfolyamra is jelentjeznek, így érdemes megfontolni, hogy a vitorlás és motoros hajóvezetői képzésünket kombináltan végezd el. Ha szeretnél már tavasz végén / nyár elején vitorlás – kishajó vezetői engedély büszke birtokosává válni, jelentkezz időben elméleti képzésünkre!

  Jelentkezz most a Hetényi Hajós iskola vitorlás elméleti és gyakorlati képzésére mielőbb és válaszd ki a számodra megfelelő időpontokat a vitorlás kishajó vezető tanfolyam elvégzéséhez.

  Nálunk mindegyik belvízi vitorlás tanfolyam jó hangulatban, mégis alapos felkészülés mellett  végezhető el! Segítünk, hogy minél zökkenőmmentesen a zsebedben tudhasd a vitorlás jogosítványod!

  https://hetenyihajosiskola.hu/wp-content/themes/yachtsailing