Header Image

Kedvtelési célú kisgéphajó - motorcsónak vezetői képzés

A hazai szabályozás szerint betöltött 17. életév után vezethető 14,7 kW (20 LE) teljesítményig motorcsónak, viszont e felett kötelező a kedvtelési célú kisgéphajóvezetői képesítés, amelyhez azonban elengedhetetlen a betöltött 18. életév.

Abban az esetben is szükséges a hajóvezetői jogosítvány, ha a hajónk nyilvántartásba van véve, tehát rendelkezik hajólevéllel. Ez az engedély is használható a kontinens összes országában, belvizekre. A nagy népszerűségnek örvendő, elterjedőben lévő jet- ski vagy elektromos hajó vezetéséhez is elengedhetetlen max 12 fő befogadására alkalmas hajóra 20 méteres hajóhosszig.
A motorcsónak jogosítvány online elméleti és gyors gyakorlati tanfolyam alatt megszerezhető.

Képzések időpontjai:

Online elméleti oktatás:

 • január 07- től február 06-ig. (február 07. vizsga Siófok, Hatóság)
 • február 04- től március 06-ig (március 07. vizsga Siófok Hatóság)
 • március 04-tól április 03-ig (április 04. vizsga Siófok Hatóság)
 • március 26-tól április 24-ig (április 25. vizsga Siófok Hatóság)
 • április 22-től május 22-ig (május 23. vizsga Siófok Hatóság)
 • május 20-tól június 19-ig (június 20. vizsga Siófok Hatóság)
 • június 17-től július 17-ig (július 18. vizsga Siófok Hatóság)
 • július 22-től augusztus 21-ig (augusztus 22. vizsga Siófok Hatóság)
 • augusztus 26-tól szeptember 25-ig (szeptember 26. vizsga Siófok Hatóság)
 • elméleti vizsgahelyszín kérhető még Budapestre, Győrbe, Mohácsra, Miskolcra és Szegedre.

Gyakorlati kisgéphajó vezetői képzések

KESZTHELY:

 • április 14-16. (péntek- vasárnap)
 • április 21-23. (péntek- vasárnap)
 • április 28-30. (péntek- vasárnap)
 • május 12-14. (péntek- vasárnap)
 • május 17-19. (szerda-péntek)
 • május 26-28. (péntek- vasárnap)
 • június 09-11. (péntek- vasárnap)
 • június 21-23. (szerda-péntek)
 • június 30- július 02. (péntek- vasárnap)
 • július 14-16. (péntek- vasárnap)
 • július 19-21. (szerda-péntek)
 • augusztus 04-06. (péntek- vasárnap)
 • augusztus 11-13. (péntek- vasárnap)
 • augusztus 23-25. (szerda-péntek)
 • szeptember 15-17. (péntek- vasárnap)
 • szeptember 22-24. (péntek- vasárnap)
 • szeptember 27-29 (szerda-péntek)
 • október 06- 08. (péntek-vasárnap)
 • október 11-13. (szerda-péntek)
 • A gyakorlati képzés kisgéphajóra 1 napot vesz igénybe, a 3 napos időtartam a vitorlás és kombinált képzésre jelentkezőkre vonatkozik. A gyakorló napot jelentkezés után egyeztetjük!

BALATONFÜRED: 

 • április 21-23. (péntek- vasárnap)
 • április 28-30. (péntek- vasárnap)
 • május 19-21. (péntek- vasárnap)
 • május 26-28. (péntek- vasárnap)
 • augusztus 11-13. (péntek- vasárnap)
 • augusztus 25-27. (péntek- vasárnap)
 • szeptember 22-24. (péntek- vasárnap)
 • szeptember 29. október 01. (péntek- vasárnap)
 • A gyakorlati képzés kisgéphajóra 1 napot vesz igénybe, a 3 napos időtartam a vitorlás és kombinált képzésre jelentkezőkre vonatkozik. A gyakorló napot jelentkezés után egyeztetjük!

 


Ára: 150.000 Ft


A kisgéphajó / motorcsónak jogosítvány árak részletesen az áraink menüpont alatt megtekinthetők.

Jelentkezz most!

  A csillaggal jelölt mezők kitöltése, vagy a választás kötelező!
  Jelentkezésedet abban az esetben fogadja el a rendszerünk biztosan, ha a visszaigazoló e-mailt Te is megkaptad.
  Amennyiben Visszaigazoló e-mailt nem kapsz, kérjük keress minket elérhetőségeinken!

  A kedvtelési célú kisgéphajó vezetői engedély megszerzéséhez szükséges információk:

  Az elméleti és gyakorlati kedvtelési célú kisgéphajó vezetői engedély vizsgájának menete

  FONTOS!

  Érdemes még a jelentkezés előtt átgondolni, hogy csak a kisgéphajó vezetői engedély megszerzése-e a cél, vagy a vitorlás és motoros kombinált képzésbe érdemes belekezdeni, hiszen minimális ráfordítással egyben mindkét hajós tanfolyamot is elvégezheted, így megspórolható a későbbiekben egy újabb tanfolyam elvégzése, amennyiben vitorlás-kishajó vezetői képesítést is szeretnél szerezni.

   

  A kisgéphajó vezetői tanfolyam elméleti oktatása online is elvégezhető

  A kezdő tanfolyam során nem kell a gép előtt ülnöd, nincsenek kötött előadások, akkor tanulsz amikor csak szeretnél! A kisgéphajó vezetői engedély / motorcsónak jogosítvány megszerzéséhez szükséges tananyagot bármikor előveheted, amikor szeretnéd, vagy ráérsz, hogy felkészítsd magad a sikeres vizsgához.

  Tanulás: a kisebb fejezetek végén rövid tudásmérő tesztek várnak. Amint befejezel egy nagyobb részt, – például a hajózási szabályzat – próbavizsgákat is végezhetsz, ami szinte teljesen megegyezik egy “éles” hatósági vizsgával!

  Amennyiben ezt a programot végigcsinálod 99%, hogy elsőre sikeres vizsgát teszel.

  Elméleti kisgéphajó vezetői vizsga

  A 31 napos felkészülés leteltével már másnapra bejelenthetünk az elméleti hatóság vizsgára.

  Iskolánkból általában a kedvenc vizsgahelyszín: Siófok és Budapest, de ezen kívül lehetőség van még Mohácson, Győrben, Miskolcon és Szegeden is teljesíteni.

  Érdemes minél korábban, távoktatásban elvégezni az hajózási ismeretek kisgéphajó elméleti részét, mert a képesítés megszerzésének ez a nehezebb része! Bármikor gyakorolhatsz, amikor ráérsz. A lényeg, hogy a teszt kérdéseinek megválaszolása már ne okozzon problémát az éles vizsga alatt. Amennyiben az év első részében megvan az elméleti vizsgád, akkor már felszabadultan jöhetsz a tavaszi vagy a nyári gyakorlati képzésre.

  A gyakorlati vizsga feltétele a sikeres elméleti vizsga megléte! A gyakorlati oktatást azonban  elméleti vizsga nélkül is elkezdheted.

  Az elméleti vizsgára mindenképpen készítsd elő a következő okmányokat:
  – személyi igazolvány
  – feltétele valamint az 8. osztályos iskolai végzettség megléte is.

  Gyakorlati oktatás, tananyag:

  A Hetényi Hajósiskola a Balatonon, a két legikonikusabb városban, Keszthelyen és Balatonfüreden tart tanfolyamokat.

  Minden hónapban áprilistól októberig  szervezünk 4-6 tanfolyamot, melyek nagyobb része péntektől- vasárnapig tart a többi pedig hét közben kerül megrendezésre, hogy mindenki igényeit ki tudjuk szolgálni.

  Gyakorlati képzéseink jó hangulatban telnek, sok sporttársi barátság szövődött már nálunk, amik a mai napig is tartanak közös túrázás, versenyzés formájában.

  A gyakorlás 3 napja alatt végig a vízen vagyunk, minden nap egy óra ebédszünettel. Büszkék vagyunk rá, hogy nálunk soha nem marad el tanfolyam, fel vagyunk készülve bármilyen időjárásra, így szélsőséges körülmények között, akár nagy szélben is tudunk hajózni! Aki nálunk tanul, mindenhol meg fogja állni a helyét és nagy eséllyel indul a belvízi motorcsónak jogosítvány megszerzéséért.

  Nézzük, mit is nyújtanak nálunk a motorcsónak / kisgéphajó vezetői tanfolyamok:

  • hajó részei, kötelező felszerelései, hajózási ismeretek
  • hajó felszerelése, motor elindítása,
  • a hajó biztonságos vezetése a legénység szakszerű instrukciókkal való ellátása, (Ha eddig nem irányítottál csapatot, akkor most ezt is megtanítjuk, hogy igazi vezető váljék belőled!),
  • kikötőből való ki- és behajózás

  Motoros manőverek:

  • nyílt vízen parthoz viszonyított megállás a hajóval, bójára állás,
  • iránytartás feladat előre és hátra menetben A és B pont között,
  • álló helyzetből indulva egy teljes kör megtétele a hajóval, visszaérkezés a kiinduló pontra és megállás.
  • egy nyolcas “lerajzolása” a hajóval, a 8-as közepéből indulva, jobbra előre,
  • egy nyolcas “lerajzolása” a hajóval, a 8-as közepéből indulva, jobbra hátra,
  • vízből mentés széllel szemben jobbról és balról,
  • vízből mentés félszélben jobbról és balról,
  • vízből mentés hátszélben jobbról és balról,
  • parthoz vagy más műtárgyhoz állás a hajó jobb és bal oldalával,
  • behúzatás két kikötő oszlop közé.

   

  Minden hajónkon szakképzett, tapasztalt oktató tartózkodik az egész tanfolyam alatt, akitől megtanulhatod, hogy hogyan kezelj le egy nem várt eseményt is, hogy önállóan legyél képess hajózni! A kedvtelési célú motorcsónak jogosítvány megszerzése már csak egy jelentkezési lap beküldésre van tőled!

  Hajóinknak nem használjuk ki a teljes befogadóképességét, hogy mindenki sokat tudjon gyakorolni!

  Ha nálunk tanulsz, garantáltan ki tudsz majd vinni egy hajót önállóan a kikötőből és épségben, az utasokkal együtt révbe is fogsz érni a szabad hajózás után!
  Ismét megjegyeznénk hogy a kisgéphajó vezető tanfolyam elvégzése szükséges abban az esetekben is, ha motorcsónakot, jetski-t vagy elektromos hajót szeretnél vezetni.

   

  Gyakorlati vizsga:

  A gyakorlati vizsgára is abban a kikötőben számíthatsz, ahol az oktatás is volt. Így már ismert helyről indulunk és oda is térünk vissza! Ugyanazokkal a hajókkal kell vizsgázni, amivel a gyakorlat során, úgyhogy nem kell izgulni nem várt körülmények miatt. A vizsgán is – a vizsgabiztoson kívül – a hajón tartózkodik egy oktatónk, úgyhogy teljesen kontrollált, biztonságos körülmények között, megszokott környezetben zajlik le a megmérettetés!

  Tanulóink között minimális a sikertelen vizsgák száma!

  Lelkiismeretesen csak olyan tanulónkat engedjük vizsgázni, aki teljesen fel van készülve rá! A tanfolyamon kívül, minden vizsga előtt tartunk vizsgafelkészítő napokat, melyeken bárki szabadon, saját döntése alapján vehet részt! Mindent megteszünk, hogy minél gyorsabban zsebedben lapulhasson a jól megérdemelt kedvtelési célú kisgéphajó vezetői / motorcsónak jogosítvány.

  A gyakorlati motoros – kisgéphajó vizsga teljeskörű ügyintézését is iskolánk végzi!

  A hatósági vizsga díja a következőkből áll össze:

  – elméleti vizsga díja

  – gyakorlati vizsga díja

  – okmánykiállítás díja

  Ezen kívül még egy orvosi alkalmassági igazolás bemutatására van szükség a háziorvostól a kisgéphajó vezetői engedély megszerzéséhez, ez a díj adódik még hozzá a költségekhez. Ezt azért nem tüntetjük fel, mert mindenkinek más díjat állapítanak meg! A mi orvosunk 10.000 ft. ellenében állítja ki az igazolást.

  Nálunk nincsenek rejtett költségek, a fentieket részletezett díjakon kívül nincsen extra fizetési kötelezettség!

  A tanfolyamdíjat a Hetényi Hajósiskolának, a vizsgadíjat pedig a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Kft-nek (korábban Közlekedési Hatóság) kell megfizetni. Vitorlás képesítés esetén a vizsgadíj: 43.000 ft.

  Akár jet- ski jogosítvány, akár kisgéphajó vezető – elektromos / motorcsónak jogosítvány megszerzése a célod, mi mindent megteszünk, hogy minél hamarabb önállóan és szabadon szelhesd a vizeket. Legyél yacht kapitány már a nyárra!

  https://hetenyihajosiskola.hu/wp-content/themes/yachtsailing