Header Image

KEDVTELÉSI CÉLÚ KISGÉPHAJÓ VEZETŐI KÉPZÉS

A hazai szabályozás szerint betöltött 17. életév után vezethető 14,7 kW (20 LE) teljesítményig motorcsónak, viszont e felett kötelező a kedvtelési célú kisgéphajóvezetői képesítés, amelyhez azonban elengedhetetlen a betöltött 18. életév.

Abban az esetben is szükséges a hajóvezetői jogosítvány, ha a hajónk nyilvántartásba van véve, tehát rendelkezik hajólevéllel. Ez az engedély is használható a kontinens összes országában, belvizekre. A nagy népszerűségnek örvendő, elterjedőben lévő jet ski vagy elektromos hajó vezetéséhez is elengedhetetlen max 12 fő befogadására alkalmas hajóra 20 méteres hajóhosszig.
A motorcsónak jogosítvány online elméleti és gyors gyakorlati tanfolyam alatt megszerezhető.

Képzések időpontjai:

Online elméleti oktatás:

 • január 15- től február 14-ig.
 • február 19- től március 21-ig.
 • március 26-tól április 25-ig.
 • április 23-tól május 23-ig.
 • május 21-től június 20-ig.
 • június 25-től július 25-ig.
 • július 30-tól augusztus 29-ig.
 • augusztus 27-től szeptember 26-ig.

Gyakorlati kisgéphajó vezetői képzések

KESZTHELY:

 • április 19-21. (kedd- csütörtök)
 • április 22-24. (péntek- vasárnap)
 • április 29- május 01. (péntek- vasárnap)
 • május 06-08. (péntek- vasárnap)
 • május 09-11. (hétfő- szerda)
 • május 13-15. (péntek- vasárnap)
 • május 18-20. (szerda- péntek)
 • május 27-29. (péntek- vasárnap)
 • június 05-07. (vasárnap- kedd)
 • június 10-12. (péntek- vasárnap)
 • június 17-19. (péntek- vasárnap)
 • június 24- 26. (péntek- vasárnap)
 • július 04-06. (hétfő- szerda)
 • július 08-10. (péntek- vasárnap)
 • augusztus 08-10. (hétfő- szerda)
 • augusztus 12-14. (péntek- vasárnap)
 • augusztus 26-28. (péntek- vasárnap)
 • szeptember 16-18. (péntek- vasárnap)
 • szeptember 23-25 (péntek- vasárnap)
 • október 03-05. (hétfő- szerda)
 • október 14-16. (péntek- vasárnap)

BALATONFÜRED: 

 • április 22-24. (péntek- vasárnap)
 • április 29- május 01. (péntek- vasárnap)
 • július 11- 13. (hétfő- szerda)
 • augusztus 02-04. (kedd- csütörtök)

 


Ára: 120.000 Ft


A kisgéphajó / motorcsónak jogosítvány árak részletesen az áraink menüpont alatt megtekinthetők.

Jelentkezz most!


  A csillaggal jelölt mezők kitöltése, vagy a választás kötelező!
  Jelentkezésedet abban az esetben fogadja el a rendszerünk biztosan, ha a visszaigazoló e-mailt Te is megkaptad.
  Amennyiben Visszaigazoló e-mailt nem kapsz, kérjük keress minket elérhetőségeinken!

  A kedvtelési célú kisgéphajó vezetői engedély megszerzéséhez szükséges információk:

  Az elméleti és gyakorlati kedvtelési célú kisgéphajó vezetői engedély vizsgájának menete

  FONTOS!

  Érdemes még a jelentkezés előtt átgondolni, hogy csak a kisgéphajó vezetői engedély megszerzése a cél, vagy vitorlás és motoros kombinált képzésbe érdemes belekezdeni, hiszen minimális ráfordítással egyben a kettő hajós tanfolyamot is elvégezheted, így megspórolható a késöbbiekben egy újabb tanfolyam elvégzése, amennyiben vitorlás-kishajó vezetői képesítést is szeretnél szerezni.

   

  A kisgéphajó vezetői tanfolyam elméleti oktatása online is elvégezhető

  A kezdő tanfolyam során nem kell a gép előtt ülnöd, nincsenek kötött előadások, akkor tanulsz amikor csak szeretnél! A kisgéphajó vezetői engedély / motorcsónak jogosítvány megszerzéséhez szükséges tananyagot bármikor előveheted, amikor szeretnéd, vagy ráérsz.

  Tanulás: a kisebb fejezetek végén rövid tudásmérő tesztek várnak. Amint befejezel egy nagyobb részt, – például a hajózási szabályzat – próbavizsgákat is végezhetsz, ami szinte teljesen megegyezik egy “éles” hatósági vizsgával!

  Amennyiben ezt a programot végigcsinálod 99%, hogy elsőre sikeres vizsgát teszel.

  Elméleti kisgéphajó vezetői vizsga

  A 31 napos felkészülés leteltével már másnapra bejelenthetünk az elméleti hatóság vizsgára.

  Iskolánkból általában a kedvenc vizsgahelyszín: Siófok és Budapest, de ezen kívül lehetőség van még Mohácson, Győrben, Miskolcon és Szegeden is teljesíteni.

  Érdemes minél korábban, távoktatásban elvégezni az hajózási ismeretek kisgéphajó elméleti részét, mert a képesítés megszerzésének ez a nehezebb része! Bármikor gyakorolhatsz, amikor ráérsz. A lényeg, hogy a teszt kérdéseinek megválaszolása már ne okozzon problémát az éles vizsga alatt. Amennyiben az év első részében megvan az elméleti vizsgád, akkor már felszabadultan jöhetsz a tavaszi vagy a nyári gyakorlati képzésre.

  A gyakorlati vizsga feltétele a sikeres elméleti vizsga megléte! A gyakorlati oktatást azonban  elméleti vizsga nélkül is elkezdheted.

  Az elméleti vizsgára mindenképpen készítsd elő a következő okmányokat:
  – személyi igazolvány
  – feltétele valamint az 8. osztályos iskolai végzettség megléte is.

  Gyakorlati oktatás, tananyag:

  A Hetényi Hajósiskola a Balatonon, a két legikonikusabb városban, Keszthelyen és Balatonfüreden tart tanfolyamokat.

  Minden hónapban áprilistól októberig  szervezünk 4-6 tanfolyamot, melyek nagyobb része péntektől- vasárnapig tart a többi pedig hét közben kerül megrendezésre, hogy mindenki igényeit ki tudjuk szolgálni.

  Gyakorlati képzéseink jó hangulatban telnek, sok sporttársi barátság szövődött már nálunk, amik a mai napig is tartanak közös túrázás, versenyzés formájában.

  A gyakorlás 3 napja alatt végig a vízen vagyunk, minden nap egy óra ebédszünettel. Büszkék vagyunk rá, hogy nálunk soha nem marad el tanfolyam, fel vagyunk készülve bármilyen időjárásra, így szélsőséges körülmények között, akár nagy szélben is tudunk hajózni! Aki nálunk tanul, mindenhol meg fogja állni a helyét és nagy eséllyel indul a belvízi motorcsónak jogosítvány megszerzéséért.

  Nézzük, mit is nyújtanak nálunk a motorcsónak / kisgéphajó vezetői tanfolyamok:

  • hajó részei, kötelező felszerelései, hajózási ismeretek
  • hajó felszerelése, motor elindítása,
  • a hajó biztonságos vezetése a legénység szakszerű instrukciókkal való ellátása, (Ha eddig nem irányítottál csapatot, akkor most ezt is megtanítjuk, hogy igazi vezető váljék belőled!),
  • kikötőből való ki- és behajózás

  Motoros manőverek:

  • nyílt vízen parthoz viszonyított megállás a hajóval, bójára állás,
  • iránytartás feladat előre és hátra menetben A és B pont között,
  • álló helyzetből indulva egy teljes kör megtétele a hajóval, visszaérkezés a kiinduló pontra és megállás.
  • egy nyolcas “lerajzolása” a hajóval, a 8-as közepéből indulva, jobbra előre,
  • egy nyolcas “lerajzolása” a hajóval, a 8-as közepéből indulva, jobbra hátra,
  • vízi mentés széllel szemben jobbról és balról,
  • vízből mentés félszélben jobbról és balról,
  • vízből mentés hátszélben jobbról és balról,
  • parthoz vagy más műtárgyhoz állás a hajó jobb és bal oldalával,
  • behúzatás két kikötő oszlop közé.

   

  Minden hajónkon szakképzett, tapasztalt oktató tartózkodik az egész tanfolyam alatt, akitől megtanulhatod, hogy hogyan kezelj le egy nem várt eseményt is, hogy önállóan legyél képess hajózni! A kedvtelési célú motorcsónak jogosítvány megszerzése már csak egy jelentkezési lap beküldésre van tőled!

  Hajóinknak nem használjuk ki a teljes befogadóképességét, hogy mindenki sokat tudjon gyakorolni!

  Ha nálunk tanulsz, garantáltan ki tudsz majd vinni egy hajót önállóan a kikötőből és épségben, az utasokkal együtt révbe is fogsz érni a szabad hajózás után!
  Ismét megjegyeznénk hogy a kisgéphajó vezető tanfolyam elvégzése szükséges abban az esetekben is, ha motorcsónakot, jetski-t vagy elektromos hajót szeretnél vezetni.

   

  Gyakorlati vizsga:

  A gyakorlati vizsgára is abban a kikötőben számíthatsz, ahol az oktatás is volt. Így már ismert helyről indulunk és oda is térünk vissza! Ugyanazokkal a hajókkal kell vizsgázni, amivel a gyakorlat során, úgyhogy nem kell izgulni nem várt körülmények miatt. A vizsgán is – a vizsgabiztoson kívül – a hajón tartózkodik egy oktatónk, úgyhogy teljesen kontrollált, biztonságos körülmények között, megszokott környezetben zajlik le a megmérettetés!

  Tanulóink között minimális a sikertelen vizsgák száma!

  Lelkiismeretesen csak olyan tanulónkat engedjük vizsgázni, aki teljesen fel van készülve rá! A tanfolyamon kívül, minden vizsga előtt tartunk vizsgafelkészítő napokat, melyeken bárki szabadon, saját döntése alapján vehet részt! Mindent megteszünk, hogy minél gyorsabban zsebedben lapulhasson a jól megérdemelt kedvtelési célú kisgéphajó vezetői / motorcsónak jogosítvány.

  A gyakorlati motoros – kisgéphajó vizsga teljeskörű ügyintézését is iskolánk végzi!

  A tanfolyamdíj a következőkből áll össze:

  – elméleti vizsga díja

  – gyakorlati vizsga díja

  – okmánykiállítás díja

  Ezen kívül még egy orvosi alkalmassági igazolásra van szükség a háziorvostól a kisgéphajó vezetői engedély megszerzéséhez, ez a díj adódik még hozzá a költségekhez. Ezt azért nem tüntetjük fel, mert mindenkinek más díjat állapítanak meg! A mi orvosunk 10.000 ft. ellenében állítja ki az igazolást.

  Nálunk nincsenek rejtett költségek, a fentieket részletezett díjakon kívül nincsen extra fizetési kötelezettség!

  A tanfolyamdíjat a Hetényi Hajósiskolának, a vizsgadíjat pedig a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Kft-nek (korábban Közlekedési Hatóság) kell megfizetni. Vitorlás képesítés esetén a vizsgadíj: 43.000 ft.

  Akár jet ski jogosítvány, akár kisgéphajó vezető – elektromos / motorcsónak jogosítvány megszerzése a célod, mi mindent megteszünk, hogy minél hamarabb önállóan és szabadon szelhesd a vizeket. Legyél yacht kapitány már a nyárra!

  https://hetenyihajosiskola.hu/wp-content/themes/yachtsailing